Leczenie tendinopatii

Fizjoterapia
Data dodania: 07.09.2023
Komentarze: 3

Leczenie Tendinopatii: Fala Uderzeniowa, Przezskórna Elektroliza, Ćwiczenia i Badanie USG

Czy odczuwasz ból i ograniczenia w ruchu spowodowane tendinopatią? Nasza klinika oferuje kompleksowe podejście do leczenia tej kontuzji, które obejmuje terapię falą uderzeniową, przezskórną elektrolizę, specjalnie dostosowane ćwiczenia i badanie diagnostyczne za pomocą ultrasonografii (USG). Dowiedz się więcej o naszym leczeniu tendinopatii i jak możemy Ci pomóc powrócić do aktywności bez bólu.

Tendinopatia: Co To Jest i Jakie To Ma Objawy?

Tendinopatia to stan, w którym tkanka ścięgnista (łącząca mięśnie z kośćmi) ulega uszkodzeniu lub degeneracji. Może to prowadzić do bólu, stanu zapalnego oraz ograniczenia w ruchu. Najczęściej dotyczy to obszarów takich jak łokieć, kolano, Achilles czy bark. Objawy tendinopatii mogą obejmować ból, obrzęk, sztywność oraz trudności w wykonywaniu codziennych i sportowych czynności.

Nasza Metoda Leczenia

W naszej klinice stosujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia tendinopatii, które obejmują:

  1. Fala Uderzeniowa: Terapia falą uderzeniową wykorzystuje energię akustyczną do stymulacji procesów naprawczych w tkance ścięgnistej. Pomaga to zmniejszyć ból, pobudza krążenie krwi oraz stymuluje procesy gojenia. Jest to bezinwazyjna procedura wykonywana w gabinecie.

  2. Przezskórna Elektroliza: Przezskórna elektroliza (EPTE) to zaawansowana technika, która wykorzystuje cienkie igły, aby stymulować proces gojenia w tkance ścięgnistej. Pomaga to przywrócić prawidłową strukturę tkanki i zmniejszyć ból. EPTE jest bezpieczne i skuteczne.

  3. Ćwiczenia i Rehabilitacja: Po zastosowaniu terapii fala uderzeniową i przezskórnej elektrolizy, nasz zespół specjalistów opracuje indywidualny program ćwiczeń i rehabilitacji. Te ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie, poprawić elastyczność oraz przywrócić pełen zakres ruchu. Jak pokazują najnowsze wytyczne ćwiczenia są niezbędnym elementem procesu leczenia ścięgien.

  4. Badanie Diagnostyczne USG: Nasza klinika oferuje także badania diagnostyczne za pomocą ultrasonografii (USG), które pozwalają na dokładne zobrazowanie obszaru uszkodzenia ścięgna. To istotne narzędzie diagnostyczne, które pomaga w precyzyjnym określeniu stanu i zakresu uszkodzenia.

Korzyści Leczenia Tendinopatii u Nas

  • Łagodzenie bólu i obrzęku.
  • Przywracanie funkcji ścięgnistego.
  • Poprawa zakresu ruchu i elastyczności.
  • Przywracanie zdolności do wykonywania codziennych i sportowych czynności.

Skontaktuj Się z Nami

Jeśli cierpisz na tendinopatię i szukasz skutecznego leczenia, nie wahaj się skontaktować z nami. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów pomóc Ci powrócić do aktywności bez bólu. Zadzwoń pod numer 783 023 254 lub napisz na adres e-mail kontakt@medicalfit.pl i umów się na konsultację.

Dbamy o Twoje zdrowie i komfort. Nie czekaj - rozpocznij swoją drogę do zdrowia już teraz!

Komentarze
Dodaj komentarz