Diagnostyka USG

Fizjoterapia
Data dodania: 08.10.2023
Komentarze: 3

Z przyjemnością informujemy, że w naszym Ośrodku Rehabilitacji w Rudzie Śląskiej oferujemy badania ultrasonograficzne (USG) układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to bezinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala nam dokładnie ocenić stan Waszego układu mięśniowo-szkieletowego i pomóc w zaplanowaniu skutecznej terapii rehabilitacyjnej. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat:

Czym jest badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego?

Badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego to obrazowanie ultrasonograficzne tkanek mięśniowych, stawów, ścięgien i więzadeł. To bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna metoda pozwalająca na wizualizację struktur anatomicznych oraz wykrywanie ewentualnych zmian patologicznych.

Badanie USG, czyli ultrasonografia, to tak jakby "skanowanie" ciała przy pomocy dźwięków. Podczas badania, używa się małej głowicy, zwanej sondą, która wysyła niesłyszalne dla ludzkiego ucha dźwięki w kierunku miejsca, które chcemy zobaczyć, na przykład do mięśnia lub stawu.

Te dźwięki odbijają się od wnętrza ciała i wracają do sondy. Sonda przechwytuje te dźwięki i komputer przekształca je w obraz na ekranie. To jest dokładnie to, na co lekarz patrzy, aby zobaczyć, jak wyglądają Wasze mięśnie, stawy i inne części ciała.

Dlaczego warto wykonać badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego w naszym ośrodku?

  1. Precyzja diagnozy: Badanie USG pozwala na dokładne zlokalizowanie problemów, takich jak uszkodzenia mięśni, stawów, ścięgien czy więzadeł, co umożliwia skuteczną terapię.

  2. Indywidualne podejście: Każdy pacjent jest dla nas wyjątkowy. Wyniki badania USG są wykorzystywane do opracowania spersonalizowanego planu rehabilitacji, dostosowanego do Waszych potrzeb i celów.

  3. Komfort i bezpieczeństwo: Badanie USG jest nieinwazyjne i bezbolesne, co sprawia, że jest odpowiednie dla osób w różnym wieku i stanach zdrowia.

Jakie schorzenia i dolegliwości można diagnozować przy pomocy badania USG układu mięśniowo-szkieletowego?

Badanie USG może być przydatne w przypadku wielu schorzeń i dolegliwości, takich jak:

  • Kontuzje mięśni, ścięgien i więzadeł
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • Zapalenie stawów, kaletek maziowych
  • Zmiany pourazowe
  • Urazy sportowe

Jak umówić się na badanie USG?

Aby umówić się na badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego w naszym ośrodku rehabilitacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 783 023 254 lub za pośrednictwem naszej strony internetowej www.medicalfit.pl. Nasza przyjazna obsługa pomoże Wam znaleźć dogodny termin wizyty.

Jesteśmy przekonani, że badanie USG układu mięśniowo-szkieletowego może stanowić cenną część Waszej rehabilitacji i przyczynić się do poprawy Waszego stanu zdrowia. Czekamy na Wasze zgłoszenia i służymy pomocą w procesie diagnostyki i leczenia.

Komentarze
Dodaj komentarz