Rehabilitacja Sportowa w naszym ośrodku

Fizjoterapia
Data dodania: 16.01.2024
Komentarze: 3

Rehabilitacja Sportowa Medical Fit

Witamy w Medical Fit, miejscu, gdzie troszczymy się o Twoje zdrowie i aktywność fizyczną. Oferujemy kompleksową rehabilitację sportową, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nasz doświadczony zespół specjalistów skupia się na przywracaniu sprawności fizycznej, zapobieganiu kontuzjom oraz wspieraniu procesu powrotu do aktywności sportowej.

Dlaczego wybrać naszą rehabilitację sportową?

1. Zespół Profesjonalistów:

Nasi wysoko wykwalifikowani i doświadczeni fizjoterapeuci i specjaliści ds. rehabilitacji sportowej posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w obszarze leczenia urazów sportowych. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje skuteczność terapii.

2. Nowoczesne Metody i Sprzęt:

Korzystamy z najnowocześniejszych metod rehabilitacji, wykorzystując innowacyjne technologie i specjalistyczny sprzęt. To pozwala nam dostosować terapie do różnorodnych przypadków urazów sportowych. Do terapii wykorzystujemy m.in. terapię TECAR, laser wysokoenergetyczny, fale uderzeniową, przezskórną elektrolizę, elektrostymulację NMES, kompresoterapię i wiele innych nowoczesnych terapii. 

3. Personalizowany Plan Rehabilitacji:

Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny. Tworzymy spersonalizowane plany rehabilitacyjne, uwzględniające specyfikę danego urazu, poziom aktywności pacjenta i cele, jakie chce osiągnąć.

4. Pełne Spektrum Usług:

Nasza oferta obejmuje rehabilitację zarówno po operacjach, jak i po kontuzjach wynikających z aktywności sportowej. Pomagamy w leczeniu urazów stawów, mięśni, ścięgien oraz wspieramy proces gojenia złamań.

5. Monitorowanie Postępów:

Regularnie oceniamy postępy pacjentów, dostosowując terapie w miarę potrzeb. Stawiamy na otwartą komunikację z pacjentami, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w procesie rehabilitacji. Do monitorowania procesu rehabilitacji używamy USG, dynamometru oraz algozymetrów.

Jak Wygląda Proces Rehabilitacji w naszym ośrodku?

 1. Konsultacja:

  • Rozpoczynamy od starannej konsultacji, w trakcie której określamy indywidualne potrzeby i cele pacjenta.
 2. Diagnostyka:

  • Przeprowadzamy dokładną diagnostykę, obejmującą badania fizykalne i ewentualnie badania obrazowe w tym USG. 
 3. Personalizowany Plan Rehabilitacji:

  • Na podstawie zebranych informacji tworzymy spersonalizowany plan rehabilitacji, uwzględniający etapy terapeutyczne i ćwiczenia.
 4. Terapie i Ćwiczenia:

  • Realizujemy plan rehabilitacyjny, wykorzystując różnorodne techniki terapeutyczne, dostosowane do danego przypadku ćwiczenia.
 5. Monitorowanie Postępów:

  • Regularnie oceniamy postępy pacjenta, dostosowując terapie w miarę potrzeb.
 6. Wsparcie Po Zakończeniu Rehabilitacji:

  • Zapewniamy wsparcie po zakończeniu terapii, udzielając wskazówek dotyczących utrzymania sprawności i zapobiegania powtórnym urazom.

Rozpocznij swoją drogę do pełnej sprawności fizycznej i bezpiecznej aktywności sportowej razem z nami. Zadzwoń do nas już dziś, aby umówić się na konsultację i rozpocząć proces rehabilitacji skrojony do Twoich indywidualnych potrzeb. Zdrowie i aktywność są na wyciągnięcie ręki!

Komentarze
Dodaj komentarz